Yellow Tea© by Fisana

Перейти к содержимому

Фотография

Г424 обрив обмотки ротора. Закономірність?

генератор Г424

• Авторизуйтесь для ответа в теме
Сообщений в теме: 24

#1 gedevan

gedevan

Продвинутый пользователь

• Пользователи
  • 1 190 сообщений
  • ГородKyiv
  • Моя техникаDnipro 11 '87

Отправлено 13 Июнь 2018 - 07:01

При черговому розколупуванню генератора Г424 спіймав себе на думці про одну цікаву закономірність. Стосується обриву обмотки ротора Г424. Не буду вдаватися в подробиці як я зловив свій і відразу до діла.

Маємо: два гератори Г424 зроблені по одному ГОСТу (я поки стикався із ГОСТ 1971 та 1984 років). Різко перестали виробляти електричний струм (не плутати із видачею занадто низької напруги (>14V).
Причина відмови: обрив обмотки ротора (легко виявляється шляхом "прозвону" між корпусом і клемою "Ш")

І ось тут проявилась певна закономірність. Обрив в обох випадках трапився в майже (+/- кілька мм) в одному місці (див. на фото). Свого часу при розмові із паном i_n_d, він згадував про точно таку саму причину виходу із ладу ротора свого генератора (не піддослідного). З чого хочу зауважити на певну закономірність у виявленні слабкого місця цього агрегату.

Якщо у когось із камрадів траплялися подібні випадки думаю, було би корисно отримати такі дані задля конкретизайії і своєрідної статистики. Дякую.

Прикрепленные файлы

#2 i_n_d

i_n_d

Продвинутый пользователь

• Пользователи
  • 285 сообщений
  • ГородКиев
  • Моя техникаМВ-650М1

Отправлено 13 Июнь 2018 - 07:18

теория и статистика это хорошо... но ездить -то есть на чем? а то могу свой подменный дать...)

#3 i_n_d

i_n_d

Продвинутый пользователь

• Пользователи
  • 285 сообщений
  • ГородКиев
  • Моя техникаМВ-650М1

Отправлено 13 Июнь 2018 - 07:21

а в рамках статистики - полный интернет сообщений о обрывах именно в этом месте. Я так понимаю, косяк завода, узел не выдерживает центробежной силы (жилы не достаточно жестко зафиксированы на валу и имеют подвижность, небольшую но достаточно для обламывания жилы. Как с проволокой, которую сгибать-разгибать в одном и том же месте).

• gedevan это нравится

#4 gedevan

gedevan

Продвинутый пользователь

• Пользователи
  • 1 190 сообщений
  • ГородKyiv

Отправлено 13 Июнь 2018 - 10:26

теория и статистика это хорошо... но ездить -то есть на чем? а то могу свой подменный дать...)

Щиро дякую! Це я взявся переколупувати всі неробочі, щоб якось довести той металобрухт до розуму. До речі, свій ротор я відремонтував, зафіксував дроти і зібрав. Треба буде якось підкинути для випробування. На крайній випадок уже запаси є. :)

#5 Mad Doctor

Mad Doctor

Продвинутый пользователь

• Пользователи
  • 3 045 сообщений
  • Городг.Запорожье
  • Моя техникаДнепр КМЗ 8.157.02 1993г.в.ДАI; Днепр-11 1991г.в.

Отправлено 13 Июнь 2018 - 10:33

Пробовал спаивать - хватает ненадолго. В моём понятии имеет место быть ещё и витковое замыкание.
Могу отдать на перемотку - цена будет больше 500 грн!
Продам лунный грунт. Предоплата. Самовывоз.

#6 gedevan

gedevan

Продвинутый пользователь

• Пользователи
  • 1 190 сообщений
  • ГородKyiv

Отправлено 13 Июнь 2018 - 13:32

Пробовал спаивать - хватает ненадолго. В моём понятии имеет место быть ещё и витковое замыкание.
Могу отдать на перемотку - цена будет больше 500 грн!

Там немає на що замикати. Обрив стається в ізоляторі (збоку кусок лежить). Він цілий і неушкоджений.

#7 Mad Doctor

Mad Doctor

Продвинутый пользователь

• Пользователи
  • 3 045 сообщений
  • Городг.Запорожье

Отправлено 13 Июнь 2018 - 13:40

И чего же он тогда рядом со спайкой снова перегорал?

#8 Lesnik1975g

Lesnik1975g

Продвинутый пользователь

• Пользователи
  • 811 сообщений
  • ГородКарловка
  • Моя техникаКМЗ - 8.157 - 01

Отправлено 13 Июнь 2018 - 15:48

gedevan,Ви коли небудь розбирали цей ротор ? 

• Mad Doctor это нравится

#9 gedevan

gedevan

Продвинутый пользователь

• Пользователи
  • 1 190 сообщений
  • ГородKyiv

Отправлено 13 Июнь 2018 - 20:28

Mad Doctor,маете на увазі у Вас? Поняття не маю. :)
Lesnik1975g, ще ні. Є очевидний труп, от і маю намір його розколупати та розкрутити. Але відразу зауважу що, у нього не те пошкодження, які виявив і описав в темі. Тут я солідарний з припущенням пана i_n_d, про постійне перегинання при відцентрових навантаженнях. Але ж Ви явно хочете про щось написати.  :)

#10 Lesnik1975g

Lesnik1975g

Продвинутый пользователь

• Пользователи
  • 811 сообщений
  • ГородКарловка

Отправлено 14 Июнь 2018 - 05:48

Розберіть. Це неважко зробити на пресі, витискаючи вал в сторону шестерні приводу. Або знімачем, стягуючи задню зірчатку з контактними кільцями назад.

Розібравши, ви побачите, що то не ротор, а гімно собаче. І того, хто його робив, як чукчу-космонавта, далі годівлі собак підпускати не можна.

Всередині пластмасова котушка, на яку намотаний дріт. По нормальному він повинен бути щільно намотаний, з промащенням кожного шару лаком. Повинен бути МОНОЛІТ. По факту - промащені верхні два шари, далі дріт розмотується вільно. Котушка повинна бути гарно приклеєна до осердя на валу, і добре зажата зірчатками збоків. По факту - надіта на осердя.

При зміні обертів і навантаження, все те хазяйство там грає, як петлюрівська гармошка. І дріт відносно котушки, і котушка відносно заліза, і тертя витків між собою. А від цього і обламування виводів, і міжвиткове.

• Mad Doctor, Руслан, i_n_d и 2 другим это нравится

#11 Mad Doctor

Mad Doctor

Продвинутый пользователь

• Пользователи
  • 3 045 сообщений
  • Городг.Запорожье

Отправлено 14 Июнь 2018 - 06:04

И всё вышеперечисленное чаще случается после хорошего откручивания ручки газа!
  • Lesnik1975g и gedevan это нравится

#12 gedevan

gedevan

Продвинутый пользователь

• Пользователи
  • 1 190 сообщений
  • ГородKyiv

Отправлено 14 Июнь 2018 - 08:02

Пане Lesnik1975g, щиро дякую за алгоритм розпресовки а то, ходив і заглядував на нього як кіт на сало, з якого боку давити чи тягнути. :) Думається мені що весь описаний Вами лютий звиздець не стане для мене WOW-відкриттям, знаючи який підхід до якості продукції був у плановому господарстві переможеного безробіття. Проято страшно уявити відчуття Гагаріна Юри, для якого це теж не було секретом, коли він залазив у ту чортову душогубку. Власне, мені цікаво де саме стався там обрив (КЗ, розпил і т.д.).
Цікава ще Ваша думка от з якого приводу: чим можна замінити цапонлак, яким в теорії мало би то все промащуватись, у наші дні? Просто такого лаку не знайшов у магазинах і, знаючи свою впертість цілком припускаю самостійну перемотку ротора. Чи є якісь побутові замінники?

Mad Doctor, ну так саме у цей моент воно і сталося. :( Хоча і до того бували короткочасні розкрутки але, ця виявилась крайньою. Для генератора, маю на увазі. :)

#13 Babay

Babay

Продвинутый пользователь

• Пользователи
  • 370 сообщений
  • ГородКиев
  • Моя техникаМТ-10-32

Отправлено 14 Июнь 2018 - 08:22

Ну як це нема? Є лак і за гуманні кошти.

https://radio-shop.c...-lak-bescvetnyy

#14 Lesnik1975g

Lesnik1975g

Продвинутый пользователь

• Пользователи
  • 811 сообщений
  • ГородКарловка

Отправлено 14 Июнь 2018 - 08:44

Думається мені що весь описаний Вами лютий звиздець не стане для мене WOW-відкриттям, знаючи який підхід до якості продукції був у плановому 

господарстві переможеного безробіття

Звідкіль вуха стирчать ?  :D  Хто їх мотав, осетини ? Схоже на закономірність, як то вірменські конденсатори, автомобілі Каз і Єраз, та інші " високоякісні " речі родом з Кавказу.  :D

#15 gedevan

gedevan

Продвинутый пользователь

• Пользователи
  • 1 190 сообщений
  • ГородKyiv

Отправлено 14 Июнь 2018 - 08:50

Lesnik1975g, Тю! А хіба криворукий рагуль має національність? :)
До речі, а ці генератори хіба там робили? Чи деінде?

#16 Lesnik1975g

Lesnik1975g

Продвинутый пользователь

• Пользователи
  • 811 сообщений
  • ГородКарловка

Отправлено 14 Июнь 2018 - 08:53

чим можна замінити цапонлак, яким в теорії мало би то все промащуватись, у наші дні?

В електроінструментах замінюють епоксидкою Сохне швидко, але я не в курсі, як вона щодо температури, треба почитати.

І ще, там з лаком обережно. Його треба сушити добре і довго. Через 2-3 шари просушка. Були випадки, коли недосушений всередині обмотки лак, під дією відцентрової сили вилазив назовні і намертво склеював весь генератор.

А так - перемотаєте, не святі горшки ліплять, це навіть не якір. Перед розбиранням помітьте взаємне розміщення вала і зірочок, вони там з"єднані щось на кшталт дрібних шліців. Тільки дріт знайти треба.

• gedevan это нравится

#17 Lesnik1975g

Lesnik1975g

Продвинутый пользователь

• Пользователи
  • 811 сообщений
  • ГородКарловка

Отправлено 14 Июнь 2018 - 08:58

Тю! А хіба криворукий рагуль має національність?
Я нічого не маю проти, але факти річ вперта. Чомусь, у німців виходять найходячіші двигуни, а в італійців найкрасивіші кузова.

#18 Mad Doctor

Mad Doctor

Продвинутый пользователь

• Пользователи
  • 3 045 сообщений
  • Городг.Запорожье

Отправлено 14 Июнь 2018 - 09:50

Lesnik1975g, рагули явление интернацианальное, даже в Пининфарине присутствуют -https://uk.m.wikiped.../Hyundai_Matrix

#19 Lesnik1975g

Lesnik1975g

Продвинутый пользователь

• Пользователи
  • 811 сообщений
  • ГородКарловка

Отправлено 14 Июнь 2018 - 10:06

Mad Doctor, Та ні, тут: Які гроші - таке й сало. Для Феррарі чомусь краще виходить. 

• gedevan это нравится

#20 gedevan

gedevan

Продвинутый пользователь

• Пользователи
  • 1 190 сообщений
  • ГородKyiv

Отправлено 18 Июнь 2018 - 07:10

В результаті аналізу, колупання в г...ні на вихідних був отриманий нервовий зрив, захід сонця вручну і два холостих виклики чорта. Якщо в законі Мерфі "Все що має зламатися - зламається. Все що не має зламатись - зламається теж" то у відношення до Г424 це правило застосувати неможливо, тому як цей вузол народився таким. І зіпсуватися апріорі не може.
А майстри такої втраченої країни отримують високе звання "золоті руки".

Прикрепленные файлы

• Прикрепленный файл  ZolotiRuki.jpg   26,44К   0 Количество загрузок:

• Mad Doctor, i_n_d, Lesnik1975g и еще 1 это нравится

Темы с аналогичным тегами генератор, Г424

Здравствуй гость!
Пройди регистрацию что бы можно было общаться с участниками форума!

Зарегистрироваться !

Copyright © 2018 ДнепроМото