Yellow Tea© by Fisana

Перейти к содержимому

Фотография

Похибки спідометра при зміні трансмісії

Спідометр Трансмісія

• Авторизуйтесь для ответа в теме
Сообщений в теме: 25

#1 gedevan

gedevan

Продвинутый пользователь

• Пользователи
  • 1 148 сообщений
  • ГородKyiv
  • Моя техникаDnipro 11 '87

Отправлено 27 Июль 2017 - 12:39

Була проведена експериментальна частина похибки стокового спідометра КМЗ Дніпро 11 при слідуючих умовах:

1. Заміна пари головної передачі із 8 на 9-ку

2. Заміна стокової резини на зарубіжні аналоги для покращення стікості та керованості. Колеса 19" на обох вісях.

Свого часу надибав на оппозитних форумах шкалу для спідометра розраховану під мої параметри. На спідометрі залишив стокову шкалу а, тонким маркером підмалював на скло поправки. Далі, поставив на телефон програму спідометра по GPS і, провів "калібровку" по спідометру на автомобілі. Після цього зафіксував факт - після 60 км/год програма GPS починала відставати. Чітке відставання на 10 км/год було при 90, 100 і 110 по спідометру автомобіля. GPS-спідометр мав показники 80, 90 та 100 відповідно.

Вчора провів перевірку вже на мотоциклі. Шкала із форумів чітко відмічена по GPS і, якщо порівняти із спідометром автомобіля теж відстає на 10 при вищевказаних швидкостях.

Т.к. в процесі експлуатації мною було визначена комфортна робота двигуна при швидкостях 60-70 км/год то, по факту просто заміни пари заднього моста на пару від одиночного мотоцикла КМЗ швидкість, при комфортній роботі двигуна становить 80-90 км/год (по стоковій шкалі ті ж самі 60-70).

малюнок шкали нижче, відмітки ставив від 0-ля. Можливо ця інформація комусь згодиться.

Прикрепленные файлы

• Баракуда это нравится

#2 Lvovy4

Lvovy4

Продвинутый пользователь

• Пользователи
  • 85 сообщений
  • ГородБережани
  • Моя техникаК 750М

Отправлено 27 Июль 2017 - 13:11

Ще можна використовувати велокомп для визначення швидкості. При стандартній шині колеса треба виставити на велокомпі величину колеса 26 дюймів тоді досить точно показує швидкість провіряв джіпіесом.
  • Mad Doctor это нравится

#3 Mad Doctor

Mad Doctor

Продвинутый пользователь

• Пользователи
  • 2 937 сообщений
  • Городг.Запорожье
  • Моя техникаДнепр КМЗ 8.157.02 1993г.в.ДАI; Днепр-11 1991г.в.

Отправлено 27 Июль 2017 - 13:21

И ещё - ГэПэЭс врёт тоже!
  • gedevan это нравится
Продам лунный грунт. Предоплата. Самовывоз.

#4 gedevan

gedevan

Продвинутый пользователь

• Пользователи
  • 1 148 сообщений
  • ГородKyiv

Отправлено 27 Июль 2017 - 13:46

Ще можна використовувати велокомп для визначення швидкості. При стандартній шині колеса треба виставити на велокомпі величину колеса 26 дюймів тоді досить точно показує швидкість провіряв джіпіесом.

Брешуть всі. (с) :)
ГеПеЕс теж бреше. (с) Mad Doctor :)

Я описав експеримент, який провів виходячи із того, що було у мене в наявності. Чіпляти додатковий девайс коли, і штатних вдосталь на vою думку не дуже вдала ідея. Тим більше що, дріт від датчика велокомпа буде зміїтися по інтенсивно працюючому перу переднього амортизатора (якщо у мотоцикла не маятникова конструкція передка). Але остаточне рішення приймається байкером одноосібно. :)

Я маю намір колись таки причіпити на стоковий спідометр більш-менш правильну шкалу під свої вихідні параметри, у пошуках якої переколупав свого часу купу сайтів та форумів. Але перевірити відносну точність показів на швидкостях 120-140 та 160 навряд чи вийде а, вносити неправдиву інформацію - не хочу. Хіба що замінити цифри на "???". :)

#5 IronHorse

IronHorse

Продвинутый пользователь

• Пользователи
  • 949 сообщений
  • ГородSelo

Отправлено 27 Июль 2017 - 13:53

На стоковом спидометре сильно болтается стрелка, вообще не вижу в нем смысла

#6 Руслан

Руслан

Страж Порядка

• Модераторы
  • 1 079 сообщений
  • ГородПологи
  • Моя техникаБыли Днепр-16, МТ10-36. Теперь Днепр-11

Отправлено 27 Июль 2017 - 13:55

Для GPS надо как минимум 10 спутников, в идеале - 14. Пока сигнал дойдет до жпса, да обратно, вы уже будете далеко.))).

#7 Mad Doctor

Mad Doctor

Продвинутый пользователь

• Пользователи
  • 2 937 сообщений
  • Городг.Запорожье

Отправлено 27 Июль 2017 - 14:02

Если болтается стрелка - её возвратная пружина потеряла свои параметры.
Для тех кто не знает - внутри спидометра есть винт, калибрующий натяжение пружины. Вот с помощью его и калибруют этот прибор!
  • gedevan, IronHorse и Юрий это нравится

#8 gedevan

gedevan

Продвинутый пользователь

• Пользователи
  • 1 148 сообщений
  • ГородKyiv

Отправлено 27 Июль 2017 - 14:26

На стоковом спидометре сильно болтается стрелка, вообще не вижу в нем смысла

Спробуйте або відрегулювати калібровку пружини або, поміняте спідометр. У мене стрілка вихляється тільки у випадку, коли мотоцикл трясе - як чорт суху грушу. По рівній дорозі "із покращенням покриттям" - не більше меж статистичної похибки. Хоча і бачив свого часу такі, що стрілка скакала від 40 до 70 :)

Для Руслана: Супутників було багато. Чи то 16 чи то, 18. 2 - у зоні непевного прийому всі інші були з чітким сигналом. Інакше я вважав би експеримент непевним який потребує повтору. ;)

• IronHorse это нравится

#9 Руслан

Руслан

Страж Порядка

• Модераторы
  • 1 079 сообщений
  • ГородПологи
  • Моя техникаБыли Днепр-16, МТ10-36. Теперь Днепр-11

Отправлено 27 Июль 2017 - 15:33

Мед Док, помнишь я у тебя спрашивал за спидометр? Так вот, одометр опять заклинил через 100 км на тех же предпоследних цифрах. 399-499. Короче я опять психанул и поменял на старый, но с меньшим пробегом. Но рабочий, за ним траблов не замечал. Хотя стрелочку покачивает. Почему - уже прочитал. Поставил стрелочку с другого спидометра с белым циферблатом. Она односторонняя, с противовесом с противоположной стороны от шкалы. Может не так будет ее колбасить. 

Для GEDEVAN -  мій рідний спідометр проїхав на мотоциклі меньш ніж 59 тис. Поставив з пробігом трохи більше 31 тис. Якщо Ваш Дніпро проїхав більше 100 тис. та ще й з рідним спідометром, то це вже свято.

Шото мне не везьот. То карбы бракованные, то спидометры дохнут. Надо мот оркропить освяченной водой.    

#10 kilowatt

kilowatt

Продвинутый пользователь

• Пользователи
  • 193 сообщений
  • ГородЮжноукраинск
  • Моя техникак-650

Отправлено 27 Июль 2017 - 17:54

мне тоже не везет со спидометрами . то стрелка прыгает то при длительное езде падает до 40 когда валишь км 100 ч . Вот почему в авто спидометры всегда плавно скорость показывают а на наших днепрах ламбада стрелок ?

Кстати по жди пи эс . Скорость там точнее чем наша пародия спидометра . А меньше показывают все спидаки даже на топовых мотоциклах видимо это сделано для безопасности .

#11 Mad Doctor

Mad Doctor

Продвинутый пользователь

• Пользователи
  • 2 937 сообщений
  • Городг.Запорожье

Отправлено 27 Июль 2017 - 18:19

Не меньше, а +/-, по-моему погрешность 20%

#12 Lvovy4

Lvovy4

Продвинутый пользователь

• Пользователи
  • 85 сообщений
  • ГородБережани
  • Моя техникаК 750М

Отправлено 27 Июль 2017 - 19:24

Я коли велокомп провіряв по джі пі єсу спеціально старався тримати стабільну швидкість довший час і помітив що показання джі пі еса при зміні швидкості пізніше реагують чим велокомп. Напевно то зв'язано з швидкістю обробки інформації.

#13 Babay

Babay

Продвинутый пользователь

• Пользователи
  • 354 сообщений
  • ГородКиев
  • Моя техникаМТ-10-32

Отправлено 27 Июль 2017 - 20:05

Погрешность спидометров всегда должна быть положительной. Такие требования. Например ГОСТ 1578-76

Читайте, просвещайтесь: http://docs.cntd.ru/document/gost-1578-76

• gedevan это нравится

#14 gedevan

gedevan

Продвинутый пользователь

• Пользователи
  • 1 148 сообщений
  • ГородKyiv

Отправлено 28 Июль 2017 - 08:11

Мед Док, помнишь я у тебя спрашивал за спидометр? Так вот, одометр опять заклинил через 100 км на тех же предпоследних цифрах. 399-499. Короче я опять психанул и поменял на старый, но с меньшим пробегом. Но рабочий, за ним траблов не замечал. Хотя стрелочку покачивает. Почему - уже прочитал. Поставил стрелочку с другого спидометра с белым циферблатом. Она односторонняя, с противовесом с противоположной стороны от шкалы. Может не так будет ее колбасить. 

Для GEDEVAN -  мій рідний спідометр проїхав на мотоциклі меньш ніж 59 тис. Поставив з пробігом трохи більше 31 тис. Якщо Ваш Дніпро проїхав більше 100 тис. та ще й з рідним спідометром, то це вже свято.

Шото мне не везьот. То карбы бракованные, то спидометры дохнут. Надо мот оркропить освяченной водой.    

Пане Руслане, у мене одометр заклинив на 27з чим-то тис.км. Коли розібрав виявилося - відійшла нижня планка і черв'ячна шестреня вискочила із-за чого, перестала крутити одометр. А спідометр як працював - так і працює. І калібровочну пружинку описану Mad Doctor-ом теж розглядував на предмет "як же та стрілка працює". Але на той момент мені здалося що, вона грає роль противаги і, якщо крунути гвинт калібровки точність показу буде збита і не став нічого міняти. І да. Спідометр рідний. Вже з часом розбирав і інші. Замітив одну несуттєву але, як на мою думку важливу деталь (можливо). Згадана мною черв'ячна шестерня у інших спідометрах була пластиковою і від зносу переставала зачіплятися за шестерню одометра. У рідному ж всі шестерні металеві. Можливо тому? :-/

Да-да. Покропіть обов'язково. З відсутністю гарантій від нинішніх попів ще й іржавіти почне... :))))

#15 gedevan

gedevan

Продвинутый пользователь

• Пользователи
  • 1 148 сообщений
  • ГородKyiv

Отправлено 28 Июль 2017 - 08:39

мне тоже не везет со спидометрами . то стрелка прыгает то при длительное езде падает до 40 когда валишь км 100 ч . Вот почему в авто спидометры всегда плавно скорость показывают а на наших днепрах ламбада стрелок ?

Кстати по жди пи эс . Скорость там точнее чем наша пародия спидометра . А меньше показывают все спидаки даже на топовых мотоциклах видимо это сделано для безопасности .

Маю сміливість запропонувати варіант причини таких скачків. Спідометр крутить трос. Стрілка, наскільки я зрозумів із конструкції, працює від магніта противагою якому слугує калібровочна пружина. Коли трос зношується і починає підклинювати з'являються ривки привода. Також, на мою думку не слід нехтувати і черв'ячною шестернею приводу спідометра у КПП. Все у комплексі повинно мати плавний хід. Ну а вже у кінці потрібно ставити запитання до плавності ходу самого спідометра, як до приладу. Також, не слід скидувати із рахунків вібрацію. На автомобілях двигун стоїть на подушках у той час як на наших мото він жорстко закріплений на рамі. Також не варто скидувати з рахунків різницю підвіски та вагу автомобіля і мотоцикла.
Ну і, пан Babay підтвердив документально те, що я знав на рівні слухів що фактично всі спідометри (включаючи іноземні авто та мототехніку) мають похибку в більшу сторону, за що йому окреме вдячливе "Ку". :)

#16 gedevan

gedevan

Продвинутый пользователь

• Пользователи
  • 1 148 сообщений
  • ГородKyiv

Отправлено 24 Декабрь 2017 - 17:33

Т.к. був час і натхнення перекроїв трохи шкалу спідометра. Повторюся, що шкала актуальна для конфігурації: головна передача (міст) "9"-ка, ведуче колесо 19". Шкала калібрована по GPS-спідлметру і має вже згадані вище похибки. Змінив малюваня шрифта на шрифт по Макфорту (більш ергономічний і сприйнятливий). Якщо натхнення не пропаде то, спробую поєднати із стоковою шкалою. 
П.С, друкувати потрібно 10% розмір. :) Якщо кому цікаво, можу перекинути векторний малюнок. 

Прикрепленные файлы

#17 Babay

Babay

Продвинутый пользователь

• Пользователи
  • 354 сообщений
  • ГородКиев
  • Моя техникаМТ-10-32

Отправлено 24 Декабрь 2017 - 18:21

Молодець. Вектор на пошту можна?

#18 Babay

Babay

Продвинутый пользователь

• Пользователи
  • 354 сообщений
  • ГородКиев
  • Моя техникаМТ-10-32

Отправлено 24 Декабрь 2017 - 18:24

До речі, ще є тема. В пустому полі розмістити піктограми дальнього, нейтралі, тиску, зарядки та поворотів. Тоді можна на лазері це все вирізати та підчвітити smd діодами.
  • Lesnik1975g и gedevan это нравится

#19 gedevan

gedevan

Продвинутый пользователь

• Пользователи
  • 1 148 сообщений
  • ГородKyiv

Отправлено 24 Декабрь 2017 - 18:54

"Натнення" не зовсім пропало. Але особливо і не розігралось. :( Викладаю, а далі вже матюкайте. :) Варіантів два. Ч/б та з голубеньким. 

Прикрепленные файлы

#20 gedevan

gedevan

Продвинутый пользователь

• Пользователи
  • 1 148 сообщений
  • ГородKyiv

Отправлено 24 Декабрь 2017 - 18:59

До речі, ще є тема. В пустому полі розмістити піктограми дальнього, нейтралі, тиску, зарядки та поворотів. Тоді можна на лазері це все вирізати та підчвітити smd діодами.

Там не так і багато вже "вільного" місця. Під одометр отвір відгризає багато. Якщо орієнтовно розмір діода скинете, спробую притулити. Ну, щоб не побилися. :)

Темы с аналогичным тегами Спідометр, Трансмісія

Здравствуй гость!
Пройди регистрацию что бы можно было общаться с участниками форума!

Зарегистрироваться !

Copyright © 2018 ДнепроМото